2008.04.07

„Zakazane piosenki” Gitary poszły w ruch…

Niech nikt z was nie pomyśli, że po zakończeniu trasy zimowo – wiosennej Strachy ukryły swoje dupska w domowych pieleszach. Ruszyliśmy do Żeleźnicy, do Studia Q by dokończyć płytową wersję nowego / starego strachowego projektu: „Zakazane piosenki”. Część piosenek z tego programu poznaliście będąc na naszych jesiennych i zimowych koncertach i sądząc po waszej reakcji raczej źle być nie powinno. Jednak jesteśmy dalecy od chwalenia dnia przed słońca zachodem…
Po projekcie z piosenkami Jacka Kaczmarskiego zabraliśmy się za kolejny ryzykowny eksperyment, nasze wersje nieśmiertelnych undergroundowych piosenek z lat 80 tych. Jak pamiętacie (lub nie) w ubiegłym roku obwieściliśmy, że zamierzamy zrealizować dwie płyty za jednym razem… Po dwóch tygodniach tej mega sesji wymiękliśmy – i zdecydowaliśmy się cały zarezerwowany czas studyjny poświęcić „Autorowi”. Teraz nadeszły dni by skończyć przerwane dzieło… Będziemy pracować cały kwiecień, czerwiec i lipiec.
Premierę płyty przewidujemy razem z SP Records jesienią… Jak wszystko pójdzie dobrze „Zakazane…” zaprezentujemy także na dwóch letnich festiwalach: w Węgorzewie i w Jarocinie. Tradycyjnie prosimy o kciuki i sporo ciepłych pomyśleń za pomyślność.