2017-11-10 - piątek

Łódź - Klub Wytwórnia

Organizator: Wytwórnia
Bilety: Przedsprzedaż: 50 zł – z Kartą, 55 zł – bez Karty. W dniu koncertu: 55 zł – z Kartą, 65 zł – bez Karty.

Na kolejne, premierowe piosenki Grabaża przyszło nam czekać blisko cztery lata. 29 września 2017 roku ukaże się szósty studyjny album zespołu Strachy na Lachy zatytułowany „Przechodzień o wschodzie”. Muzyka z tej płyty klimatem nawiązuje do pierwszego wydawnictwa grupy. Dużo ładnych melodii, sporo tanecznych rytmów oraz akustycznych brzmień składa się na termin „stoppop”, którym zespół charakteryzuje muzykę z „Przechodnia”. 

W przypadku tej płyty Strachy, po raz pierwszy w swej karierze, powierzyły prace nad finalnym kształtem komuś z zewnątrz. Activator & Smok at Studio AS One dograli partie instrumentów klawiszowych oraz są odpowiedzialni za miks i ostateczne brzmienie płyty. Pierwszym singlem z płyty była piosenka „Twoje motylki”. Utwór był piosenką dnia w Trójce, wszedł również do głównego notowania trójkowej listy przebojów. Drugim singlem, który ukazał się 11 września 2017 roku, jest piosenka „Co się z nami stało”.

Trasa koncertowa promująca nowe strachowe dziecko rozpocznie się 6 października, zaś w łódzkiej Wytwórni zespół wystąpi 10 listopada.

Klub Wytwórnia
Łódź / Łąkowa 29