2017-05-12 - piątek

Kraków – Juwenalia - Klub Studencki Żaczek

Juwenaliowy Koncert Rockowy
Scena plenerowa przed Klubem Żaczek, al. 3 Maja 5

BILETY DOSTĘPNE W KWIETNIU

***
Kabanos to ewenement polskiej sceny niezależnej, zespół taki sam jak żaden. Grupa powstała w 1997 roku w Piasecznie, z inicjatywy Zenka, który nie potrafił ani śpiewać, ani grać, ale miał głowę pełną pomysłów. Po raz pierwszy o Kabanosie zrobiło się głośno w 2000 roku za sprawą chałupniczych przeróbek rockmetalowych szlagierów z absurdalnymi, żulerskimi tekstami okraszonymi cytatami z filmów Stanisława Barei. Ich rosnąca popularność zaprowadziła ich na Przystanek Woodstock, na którym wystąpili trzykrotnie, na małej i dużej scenie oraz w Pokojowej Wiosce Kryszny. W 2013 roku otrzymali z rąk Jurka Owsiaka nagrodę publiczności „Złoty Bączek”.
Piąta płyta Kabanosa, „Balonowy Album” to esencja cienkiej kiełbasy na jednym krążku. Następca „Dramatu Współczesnego” to bardziej powrót do klimatów „Flaków” i „Kiełbi” aniżeli kontynuacja mrocznego i progresywnego mięsa. Na płycie znajdziecie bardzo szczere i bardzo osobiste teksty Zenka, podane w tradycyjnej flakowo-kiełbiowo-luźnej konwencji.

***
Blackout Problems
Ci, którzy zdecydują się dzisiaj na życie muzyka, muszą mieć dobre powody. Odkąd Niemiecki zespół Blackout Problems pojawił się na scenie w 2012 roku, wiele się wydarzyło. Po licznych trasach koncertowych, sukcesach w radiu i na festiwalach, dwóch EPkach i jednym albumie, fantazja o ekscytującym życiu gwiazdy rocka, przepełnionym seksem, narkotykami i wyprzedanymi na koncertach stadionami, nadal pozostaje fantazją, ale również powodem dla tych czterech chłopaków, aby stale i niestrudzenie przemierzać drogi i pokonywać przeszkody.
Jeśli słuchaliście nowego albumu „Holy“, który muzycznie znajduje się między porywczym młodzieżowym Enter Shikari i zuchwałym Brucem Springsteen – dwoma ulubionymi zespołami piosenkarza Mario – jeśli spojrzeć na podstawowe założenia i wartości Blackout Problems, których twórczość opiera się na nich, po prostu widzimy, dlaczego robią to, co robią.

***
Strachy Na Lachy to formacja powołana przez Grabaża i Kozaka – założycieli Pidżamy Porno. Pierwszy skład uzupełnili basista Lo z Inri oraz Mariusz Nalepa gitarzysta zespołu Na Górze.
W tym składzie, po dwóch próbach w Pile, jako Grabaż + Ktoś Tam Jeszcze we wrześniu 2001 roku zagrali ponad dwugodzinny koncert w Legnicy. Wkrótce zmienili nazwę na Grabaż i Strachy Na Lachy. Po kolejnych zmianach w nazwie i składzie Strachy Na Lachy tworzyły hity i podbijały listy przebojów.
Jesienią 2010 roku radiowa Trójka uhonorowała zespół prestiżową nagrodą Mateusza za album Dodekafonia. W tym samym dniu w Studiu im Agnieszki Osieckiej zespół otrzymał za ten album platynową płytę.
Znani są z takich piosenek jak: „Dzień dobry kocham cię”, „Czarny chleb i czarna kawa”, „Piła tango”, „Twoje oczy lubią mnie”, „Żyję w kraju”, „Raissa”.

Klub Studencki Żaczek
Kraków / al. 3 Maja 5